Firmamız

FİRMAMIZ

BTC-BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ

Tekstil Sektöründe Desen Tasarım Yazılımları Satış, Servis ve Eğitimleri ile hizmet vermeyen başlayan ekibimiz bugün Tekstil Emprime Baskı İşletmelerinin ve Dijital Baskı Tesislerinin ihtiyaç duyabileceği tüm Dijital Baskı Makineleri, Malzemeleri ile Desen ve Renk Yönetimi Yazılımlarının Satış, Servis ve Eğitim hizmetlerini vermektedir.  18 kişilik uzman kadroya sahip olan firmamız 20 yılı aşkındır edindiği bilgi ve tecrübelerini müşterileri ile paylaşmaktan büyük gurur duyar.

Avrupa menşeili 7 Firmanın ve 1 Kore firmasının Türkiye’de Distribütörlüklerini ve Mümessilliklerini  yürüten firmamız,  Dijital Baskı ve Emprime  baskının ana başlıkları olan;

 • Profesyonel Dijital Baskı Makineleri ( DGI – MS – ROLAND )
 • Desen Raporlama, Desende Kaliteli ve Doğru Renk Ayrımı ( AVA )
 • Renk yönetimi yazılımları (RIP) ( ERGOSOFT ) ve
 • Dijital Baskı Boyaları ve Kağıtları ( CHAMPAPER – DUPONT SENSIENT )

Konularda anahtar çözüm olarak hizmetlerini sunar. Dünya çapında hem kaliteleri hem de vermiş olduğu hızlı  servisleri ile ciddiyetlerini göstermiş olan bu firmaları Türk Tekstil Sektörü ile  buluşturan firmamız BTC , aynı hız ve kalite ile de sektörde liderliğini korumaktadır.

Yapılmış ve yapılacak her kuruş yatırımın bir milli servet olduğunu , bunun en doğru şekilde planlanarak  yapılması  gerektiğini  hepimiz  biliyoruz. Bu anlamda da Tekstil Dijital  Baskı Teknolojileri konularında yapılacak yatırımların doğru olarak planlanması  konusunda Danışmanlık  hizmetleri  veren firmamız  , Sektöre bilgi aktarımı ve paylaşımı konularında da  sık sık tanıtım seminerleri ve Workshoplar düzenleyerek bilgi paylaşımında bulunur.

BTC LTD.ŞTİ. olarak Tekstil altyapısından geliyor olmamız, baskı tekniklerini biliyor olmamız bizlere dijital baskı sektöründe de avantajlar sunuyor. Tekstil’de DIJITAL BASKI tek başına “ Tekstil üzerine baskı”  değildir. “Tekstil üzerine DOĞRU BASKI” dır. Bu doğru baskı ise kumaşın ilk hazırlık aşamasından, makinenin kafa teknolojisinden başlar, kullanılan boyalara ve en önemlisi de kullanılan RIP (Raster Image Processor ) yazılımına bağlı olarak gelişir. Kullanılacak olan RIP yazılımı makinanızın renk yönetimini sağlar ve en doğru renklerle , en iyi kalite ve en uygun miktarlarda boya kullanımı ile baskı yapmanıza imkan tanır. Desen Tasarımında, RIP Yazılımı konusunda ve Tekstil Dijital Baskı Boyaları konularında firmamız İngiltere ve İsviçre firmalarının  Türkiye Distribütörlüklerini yürütmektedir.


SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK :

 

Uzun yıllardır  Tekstil Sektörünün Teknoloji ayağında yer alan firmamız BTC, hizmetlerini bir adım daha ileri götürerek Uluslararası Pazarda’ da yer almaya başladı. Bugün itibarı ile , oldukça geniş vizyona sahip olan ekibimiz ile Sürdürülebilir Üretim Teknolojilerinin hayata geçirilmesinde ve gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlanmasında görev alıyor.  Çevresel Koruma ve Sosyal Sorumluluk duygusu ile hareket eden BTC , Dünya kaynaklarımızın tükenmesinin önüne geçmek adına geliştirilen teknolojilerin Türk Tekstil Sektörüne kazandırılması ve  bilgilendirilmesi çalışmalarına önümüzdeki günlere daha fazla hız katacaktır.

İsviçre COLOR TRUST S.A. Firması ile anlaşma yapan firmamız  faaliyetlerini en kısa sürede tüm Tekstil Sektörü ile paylaşacaktır.

COLOR TRUST S.A. , Dünya çapındaki Tekstil Markalarının , Tekstil Üreticileri ile arasındaki bağı kuvvetlendirmek ve Teknolojik olarak ihtiyaç duyacakları tüm bilgileri karşılıkı olarak paylaşmak için kurulmuştur. Temel hedefi Green Technology ile hareket etmek ve tamamen Dijitalize olmuş Üretim Teknolojilerini devreye alarak Sürdürülebilirliği ön plana almaktır. Zamanın çok kıymetli olduğunu, çevresel değerlerde maalesef teknolojik ve  bilgi eksikliği sebebiyle de kayıpların yaşandığını  göstermek isteyen COLOR TRUST S.A., Sürdürülebilirliği üretimin her alanında  uygulamaya alacaklarının da altını çiziyor.

1995 yılında başladığımız Tekstil Serüvenimiz her geçen gün artan heyecan ve sorumluluk duygusu ile farklı şekiller alıyor. Bugün önemli olan şey artık Dünyamızdır. O’nu daha fazla tüketmeden ne kadar UZUN ve SAĞLIKLI yaşatabilirsek o kadar mutlu olacağız.

Dünya Hepimizin, O’nu koruyalım ! 

DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ  (alfabetik sıra ile) 

 • AVA CAD/CAM – İngiltere
 • CHAM PAPER GROUP – İsviçre
 • DGI – Kore
 • DUPONT – İtalya
 • ERGOSOFT – İsviçre
 • MS – İtalya
 • ROLAND – İtalya
 • SENSIENT – İsviçre

Distribütörlüğünü yürütmüş olduğumuz firmaların dışında , hizmet vermiş olduğu konularda Türkiye’de pekçok ithalatçı firma ile işbirliğine giden  firmamız, yardımcı yazılım ve donanımlarla da anahtar teslim  çözümleri müşterilerine sunar.

 • APPLE MAC , Bilgisayar Donanımları
 • EIZO / NEC, Kalibre edilebilir Monitörler
 • X-RITE SPECTROPHOTOMETRE, Renk Okuma ve Kalibrasyon Cihazları
 • EPSON PRINTER, Profesyonel Renkli Yazıcılar
 • PANTONE, Renk Kataloğu
 • WACOM TABLET, Çizim Tabletleri

 

GELECEK BUGÜN

BTC, Türkiye pazarında tanınmış sistem entegratörü ve çözümleri ile servis sağlayıcı olarak lider bir firmadır.

BTC’nin ürün portföyü, dijital tekstil yazıcıları, dijital tekstil sarf malzemeleri (Boya, Kağıt, vb.), Çeşitli süblimasyon teknolojileri, tekstil tasarımı ve renklendirme için CAD / CAM sistemleri, ilgili donanım ile birlikte Renk Yönetimi Yazılımı ile danışmanlık, bakım ve satış sonrası desteği içermektedir.

Sürekli inovasyon, uzun vadeli uzmanlık ve know-how ile güçlü bir dağıtım ağı sayesinde BTC, müşterilerinin süreçlerine ve ürünlerine önemli bir değer katmaktadır.

Günümüzde tekstil endüstrisinde sürdürülebilirlik sadece bir tercih değil, bir gereklilik. BTC’de yaptığımız her işte çevresel sorumluluğun önemini biliyoruz. Sonuç olarak, temel süreçlerimizi ve uygulamalarımızı sürekli geliştirerek işimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmeye çalışıyoruz.