X-RITE i1 iO Spectrophotometer

Kategori
Ürünlerimiz
Bu Ürün Hakkında

Kalibrasyon hazırlamak ve Profil oluşturmak i1 basic ile artık çok kolay. Pratik kullanımı ile artık renk bulma sorununuz ortadan kalkıyor. Özellikle dijital baskı uygulamalarında tavsiye ettiğimiz bu ürünümüz her tasarımcının ve her renklendirme yapan coloristin masasında bulunması gereken bir cihaz…

Dijital ortamda desen tasarımı yapan ve/veya dijital baskı makinelesi kullanan her işletmede bir renk yönetimi yazılımı beraberinde kullanılacak olan cihaz Spectrophotometer – Renk okuma cihazıdır. Rengi okutmak ve istenilen ekran görüntüleri ve baskı neticelerini kalibre etmek amaçlı kullanılacak olan bu sistem kullanıcılara hem zaman kazandıracak hem de müşterilerine en doğru renklerle hizmet vermelerini sağlayacaktır.

Tekstil uygulamalarında tavsiye ettiğimiz 2 ayrı model cihazımız bulunuyor: i1 Basic ve iO

X-RITE I1 BASIC

Renk okuma cihazlarından en yaygın olarak kullanılan ve ekonomik olan cihaz X-Rite firması ürünü olan i1 Basic Modelidir.

i1 Basic model spectrophotometer ( renk okuma cihazı ), hem MAC hem de WIN platformunda çalışabilecek  özellikleri kapsar. Paket içerisinde bulunan i1 Match programı ile Monitörlerinizde de kalibrasyon ayarları yapmanıza imkan tanır. Şık koruma çantası ile sunulan cihaz beraberinde , renk okuma tableti, renk sırasını tek tek veya sıralı olarak okutmaya iman tanıyan aksesuarları, Monitör kalibrasyonunda kullanılacak ilave bağlantı akesesuarını içerir.

X-RITE iO

Profesyonel kullanımlarda ve zaman yönünden daha hızlı hareket etmenizi sağlayacak olan modelimiz iO model cihazımızdır. 1728 sayfalık icc profil renk sayfanızı  hatasız olarak çok kısa sürede otomatik olarak okuyacağından sizlere çok büyük bir zaman kazandıracak ve kullanıcı kaynaklı hataları ortadan kaldıracaktır.

I1 basic model cihazla birlikte kullanılacak olan iO cihazını :

  • Çok sayıda kumaş kalitesi bulunan
  • Hızlı hareket etmek isteyen
  • Kalibrasyon ve Profil hazırlamak için ayrı bir ekip bulundurmak istemeyen

Kuruluşlara tavsiye edebiliriz.

X-Rite’ın renk okuma cihazları aşağıda yer alan tüm kalibre edilebilir monitörlerle uyumlu çalışır.

Eizo :
CG 18 
- CG 19 
- CG 21 
- CG 210 
- CG 220

LaCie : Electron 22b4 
- electron 22b3 
- electron 19b4 
- electron 19b3

Mitsubishi :
DP930SB
- DP2070SB

Nec             : LCD2060NX  
- FP1375X  
- FP2141SB

IBM            : P275

Sony           : SDM-S205F/K

HP              : P1230