SwiftJet

SUSUZ DİJİTAL ÖN İŞLEM MAKİNESİ

Swift-Jet, imkansız olduğu düşünülen endüstriyel bir adımı gerçekleştirdi.

Dijital baskılı kumaş ön hazırlığında başka bir işletmeye bağlı kalmaksızın kullanabileceğiniz mükemmel teknolojisi ile ofis ortamında  ve susuz teknolojisi ile kumaşlarınızı baskı öncesine hazırlar.

Kullanmış olduğu özel teknoloji sayesinde kumaşa ön işlemi homojen bir şekilde ve dijital olarak gerçekleştirir. Reaktif ve Pigment patı ile kumaşlarınız baskı öncesinde hazırlanır ve hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf sağlar.

Temel Özellikleri;

  • Uygun maliyetli kısa sürede üretim imkanı sağlar,
  • Uzun vadede su ve enerjiden büyük tasarruf sağlar,
  • Ön işlem patını  % 50’ye kadar daha az tüketir,
  • Patentli yüksek basınçlı püskürtme ve kumaş kurutma teknolojisi kullanır,
  • Swift-Jet, temassız ve kontrol edilebilir bir uygulama ile kumaş temizliği sunar,

Swift-Jet, imkansız olduğu düşünülen endüstriyel bir adımı gerçekleştirmiştir.

Potansiyel Yıllık Tasarruf

Geleneksel Tekstil işleme yöntemlerini Swift-Jet tasarruflarıyla karşılaştırın:

Büyük küçük ölçekli tüm işletmelerde proses kontrolü

0+ ton
Su Tasarrufu
0+ KWHs
Enerji Tasarrufu
0+ ton
Kimyasal Tasarrufu

1-Kumaş Temizliği

Rotovac teknolojisi kumaş yüzeyinin temizliğinde kullanılır.

Rotovac teknolojisinin kullanılması baskı hatalarını aza indirgeyebilir. Kumaş püskürtmeli ön işleme tabi tutulmadan önce kumaş yüzeyi Rotovac teknolojisinde yer alan mekanizma sayesinde kesintisiz olarak temizlenir. Böylece baskı sonucu üzerindeki performans geliştirilebilir. Bu yüzden Rotovac, kumaş yüzeyindeki tüyleri ve tozları temizleyerek baskı prosesinin önemli bir parçası haline gelir.

2-Sprey Kaplama

Technijet’in hızlı ve homojen Püskürtme Teknolojisi ‘TRUST’ benzersizdir.

Tamamen patentli tasarım, mekanik atomize salınımlı ve yüksek basınçlı akışkanları püskürtme sistemi kullanarak tutarlı ve güvenilir bir kaplama elde eder. Püskürtme sisteminin optimizasyonu ile, istenen baskı sonuçlarının ve nihai ürün üzerindeki teknik performansın en iy ihale getirilmesi ve devamlılığı sağlanır. Kaplama sıvısı, uygulamanın vizkozitesini, basıncını, akışını ve düzgünlüğünü sağlamak için sürekli izlenir.

3-Infrared Kurutma

Technijet Taramalı Kurutma Sistemi

Kumaş ön işlem prosesi sonrasında otomatik olarak kurutma bölümüne girer. Bu kısımda start stop özelliğine sahiptir. Kurutma sistemi patentli tasarımı sayesinde son derece verimlidir. Kumaşın proses içinde bir sonraki aşamaya en iyi durumda iletilmesini sağlamak için yüzey havası çarpması ile taramalı bir kızılötesi kurutma sistemi kullanır. Böylece çıkış kontrolünde üstün bir sonucun alınması sağlanır.

4-Yazılım Kontrolü

Swift-jet özel yazılımı, performans kontrolünde en iyi sonucu alır.

Swift-jet İşletim sistemi ve yazılımı, işlemin her adımı üzerinde tam kontrol ve tekrarlanabilirlik sunar. Her ayrıntı adımını kaydederken, her işlem adımının doğru şekilde yapılmasını sağlar. Modüler yazılım sistemleri kullanıcıya en iyi makine kontolünü sağlar, kumaş hazırlığı ve dijital baskı makinesioptimizasyonu için yeni değişkenler yaratır.

5-Kumaş sarma ve besleme

Akıllı Besleme ve Sarma Sistemi

Operasyonun en önemli parçası , işlem gören kumaşların doğru ve etkin  bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Swift-jet akıllı besleme ve sarma sistemleri sayesinde stabil ve dengesiz kumaşları belirlemek mümkündür. Doğru besleme ve planlanan işlem için yeterince kumaşın olup olmadığını belirlemek mümkündür.Kendiliğinden hizalama ve otomatik kapanma ile rulonun sonunu belirleme özelliği sayesinde yeniden kumaş beslemeyi yada plansız durdurmayı ortadan kaldırır. Standart olarak 100 m’ye kadar olan rulolar beslenebilir , talep olması durumunda sistem üzerinde değişiklik yapılarak daha büyük rulolar beslenebilir.