AVA CAD/CAM YAZILIMI

Siz zamanla yarışırken, desen ön hazırlıkları, raporlama, renk ayrımı hızınızı kesmesin. Profesyonel AVA CAD/CAM sistemi ile renk ayrımı hem geleneksel baskı teknikleri için hem de dijital baskı makineleri için artık çok pratik ve kısa sürecek. ister lab ton ister half ton desenler olsun, desen içerisinden renklerinizi seçin, bırakın AVA otomatik olarak ayırsın…

Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de çok iyi bir kullanıcıcı kitlesi olan AVA ile tanışmaya hazır mısınız ?

AVA , İngiltere menşeili firma olup, 1982 yılından bu yana CAD yazılımları ile Giyim – Moda , Ev Tekstili başta olmak üzere her türlü Desen Tasarlanması ve Üretilmesi alanlarında hizmet vermektedir. MAC (Apple) işletim sisteminde çalışır. AVA Profesyonel ve güçlü bir desen tasarım programı olup, içerisinde mevcut bulunan seçenekler ile desenlerinizi kolayca hazırlamanıza ve rekabet gücünüzü arttırmanıza imkan tanır. AVA, desen hazırlama sürecinden başlayarak üretim ve pazarlama sürecine kadar hedeflediğiniz tüm adımlarda sizlere fonksiyonel ve yaratıcı seçenekler sunar.

AVA Tasarım ve Raporlama : Tasarımcı ve Desinatörlerin desenlerini özgürce hazırlamalarına yardımcı olur. Kapsamlı bir araç menüsüne sahip olan yazılım ile tasarımlarınızı özgürce yaparken aynı zamanda raporlama seçenekleri ile sizlere metraj çalışmalarınızda da alternatif raporlamalar sunar. Özellikle büyük desen ve yüksek çözünürlüklü tasarımlarınızda yüksek çalışma performansı gösterir. Pekçok Filtreleme alternatifleri ile yeni tasarımlar yapmanızda da çok büyük yardımcınız olacaktır.

AVA Hızlı Renk Ayrımı : A dan Z ye tüm desen tasarımına , raporlamasına ve renklendirmeye hazırlık aşamasına kadarher adımı kapsar. Taranmış , Dijital ortama aktarılmış her tip desende mükemmel kalitede, hızda ve raporda profesyonel renk ayrımı yapmanıza imkan tanır. Gerek geleneksel gerekse dijital baskılara yönelik yapılacak bu lap tonlu ve geçişli tonlu desen ve renk ayrımı çalışmalarında sizlere hız katacaktır .

AVA Teknik Renk Ayrımı : AVA hızlı renk ayrımı modülü, extra güçlü spot renk ayrımı araçlarına, CMYK renk ayrımlı baskı desteğine, ICC profil bölümleri ile mükemmel sonuçlara ve renk ayrımında üretim bilgilerinin kontrol edildiği pek çok fonksiyonel özelliklere sahiptir. Teknik renk ayrımı seçeneği ile geleneksel yöntemlerle üretim yapan işletmelerimize hem yüksek kaliteli renk ayrımlarını gerçekleştirmekte hem de rasterli görüntüler sayesinde dijital yanında geleneksel üretim alanında da yüksek kaliteli baskılara imkan sunmaktadır.

AVA COLOR : AVA Color ( Varyant ) paketi , Monitör ve Printer kalibrasyonlarını yapabileceğiniz, profesyonel Varyant Hazırlama paketimizdir. Farklı boya setlerine ve tiplerine sahip kalibre edilebilen yazıcılar ve kalibre edilebilir profesyonel monitörler ile mükemmel renk yönetimini sağlar.Daha önceden renk ayrımı yapılmış ve basılmış desenlerinize gelebilecek yeni üretim tekrarında hatasız olarak baskıları tekrar tekrar almanıza imkan tanır. AVA’nın hızlı varyant sayfası içinde kendinize ait sayfa düzenleri oluşturabilir, desenlerinizin sunumunu kişiselleştirebilir ve isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

AVA Giydirme : Tasarım fikirlerinizi hazırlamanızda ve müşterilerinize gerçek modeller üzerinden sunmanızda ideal bir programdır. Desenlerinizi kendi özel fotoğraflarınızı kullanarak, model üzerinde uygulayabilir, desenlerinizi hazırlarken gereksinim duyduğunuzda çizimlerinizi ölçümlendirebilir, gölgeleyebilir veya kolayca konumunu değiştirebilirsiniz. 3D Giydirme olarak da adlandırabileceğimiz bu modül ile tasarımcı ve üretici , kumaş üretimi gerçekleşmeden dahi üç boyutlu sunmları ile zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

AVA Dijital Baskı – RIP : AVA, Dijital baskı renk yönetim programı (RIP) kullanarak üretim ya da spot renk moduyla geniş renk seçeneklerine sahip printerlardan beklediğiniz sonuçlara ulaşırsınız. Reggiani, MS, Epson, Mimaki, Roland, HP, Encad, Mutoh ve daha pekçok profesyonel tekstil dijital baskı makinelerine özel sürücüsü bulunmaktadır.

AVA Geliştirme-Güncelleme Planı : AVA ‘da yazılımın kalitesi kadar servis hizmeti de çok önemlidir. En etkili yatırımı yapmanıza yardımcı olmak ve sizlerle ortaklık kurmak en önemli ilkemizdir. AVA CAD Ürün Geliştirme (ÜRGE) ile yazılımınızın son gelişmeleri gerçekleştirilirken, 3.parti ( Scanner,Printer,Dijital Baskı..) teknolojilerdeki gelişmeler ile de sürekli güncel tutulur. Bu planla teknik destek takımımızdan gün içerisinde telefon, e-mail veya direk bağlantı ile sınırsızca ve hızlıca yardım alabilirsiniz.Yılda 2 defa yeni versiyonları ile müşterilerinin karşısına çıkan AVA, günde 18 saatlik vermiş olduğu Tekstil CAD/CAM de Online Servis desteği veren dünyadaki ilk ve tek firmadır.