METIS Teknolojisi

Donanım ve Yazılım Entegrasyonu

METIS, neredeyse tüm teknoloji alanlarının geçmişle güçlü bir entegrasyona ihtiyaç duyduğuna ve bunun için donanım ve yazılım bütünleşmesine ihtiyaç duyduğuna inanmaktadır. Bu entegrasyonun en iyi şekilde sağlanabilmesi için donanım ve yazılımın aynı ekip tarafından geliştirilmesi gerektiğini düşünmektedir.

METIS, optik ve görüntüleme çözümleri dahil olmak üzere donanım ve yazılım tasarımlarını tamamen şirket içinde, dışarıdan bilgi birikimine ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir. Bu, “bilimi” şirket içinde tutmak ve gerçek yenilikler üretebilmek için temel bir gerekliliktir. Bunu başarmak için Ar-Ge departmanına büyük yatırımlar yapılmaktadır ve bu yatırımlar sayesinde tarama teknolojisi alanında devrim niteliğinde patentler alınmıştır.

Patentler ve Sürekli Gelişim

METIS, patentleri ve yeni teknolojilerin sürekli araştırma ve geliştirilmesi sayesinde tarayıcılarının görüntü kalitesini sürekli olarak sınırlarına itmektedir. Örneğin, özellikle uzman olmayan kullanıcılar için yüksek ışık özelleştirmesi sağlamak ve kullanım kolaylığı sunmak için DC Synchrolight patentli aydınlatma sistemini geliştirmiştir.

DC Synchrolight aydınlatma sistemi sürekli olarak tarama yazılımı ile etkileşim halindedir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu, kullanıcıların zaman içinde aynı kalite ve en yüksek performans seviyesi ile her zaman en iyi sonuçları almasını garanti eder.

METIS Tarayıcılarının Özellikleri

METIS tarayıcıları, piyasadaki diğer hiçbir tarayıcıda bulunmayan bir dizi sonuçla 3D ve Parlaklık hesaplaması gibi birçok benzersiz özelliği bir araya getirir.

METIS Synchrolight Evrimi

“Synchrolight” hikayesi 1998 yılında başlar. METIS, büyük tarayıcılarda senkronize ışık panellerini uygulayan ilk şirkettir. Bu yöntem aslında fotokopi makinelerinde (örneğin Xerox) zaten kullanılıyordu, ancak daha önce büyük çoğaltma sistemlerinde uygulanmamıştı. Aynı yıl METIS, “synchrolight.com” alan adını kaydettirdi.

Kazandığı deneyimler sayesinde 2009 yılında “DC Synchrolight” adını verdiğimiz yenilikçi bir aydınlatma sistemi tasarladı ve Ocak 2010’da ilgili patentini aldı. Bu çözüm, çoğaltılacak malzemelerin kabartmalarının yüksekliğini “Fotometrik Stereo” yöntemi kullanılarak hesaplamanın yolunu açtı.

2014 yılında, yeni “METIS Photometric Stereo 3D” yöntemi somut ve etkili bir gerçek haline geldi ve tüm potansiyelini kullanmak için aydınlatma sistemini daha da geliştirdi ve aynı yıl ikinci bir patent aldı. Bu evrim, lineer sensörlere dayalı tarayıcılar için aydınlatma cihazlarının tartışılmaz son hali.

2017 yılında, matris sensörlere dayalı kompakt tarayıcıların oluşturulmasına izin vermek için dinamik ışık modülasyonu döngülerine sahip aydınlatıcılar tabanlı bir aydınlatma sistemi oluşturdu. Bu önemli yenilik için de patent başvurusunda bulundu.METIS Photometric Stereo 3D

2009: Görüntü kalitesini ve 3D görünümünün vurgulanmasını artırmak için tarayıcılarımızın aydınlatma sisteminde bir geliştirme gerçekleştirildi.

Ocak 2010: İlgili patente başvuruldu. Yeni sistem, belirli bir yazılım ile birleştirilerek lazer veya confocal sistemlere alternatif olarak yüzeylerin kabartmalarının yüksekliğini kaydetmeyi mümkün kılacaktı.

Sebep: Belirgin yetersizliği nedeniyle “Stereoskopik” metottan vazgeçildi ve “Fotometrik Stereo” metodu geliştirilmeye başlandı.

1980’lerden beri: Bu yöntem karmaşıklığı nedeniyle hiçbir zaman bir tarayıcıya uygulanmamıştı. 2010-2014 yılları arasında temel ilkelerinden yola çıkarak yeni ve özel matematiksel algoritmalar geliştirildi. Ve böylece “METIS Photometric Stereo 3D” doğdu.

2014’ten beri: METIS tarayıcıları tüm sonsuz ışık kombinasyonlarını, 3D verilerini, parlaklığı vb.’yi tamamen otomatik olarak ve uzman kullanıcı ihtiyacı olmadan hızlı bir şekilde sunar. Renk ve 3D bilgileri neredeyse aynı anda kullanılabilir ve piksel düzeyinde eşleşir.

METIS tarayıcıları, dekor endüstrileri ve tasarımcılar için en gelişmiş seçimdir.

Ek Özellikler:

  • SuperScan Modu: Orijinalin birkaç kez taranmasından oluşan sofistike bir tarama modu.
  • Light Inspector Yazılımı: Işık şemasının yeniden işlenmesi, reflekstiflik haritası hesaplanması ve “Vurgular & Gölgeler” bilgilerinin renk bilgileri ile birleştirilmesi gibi işlemler için kullanılır.

METIS Avantajları:

  • Hızlı ve otomatik 3D tarama
  • Renk ve 3D bilgilerin eşleşmesi
  • Uzman kullanıcı ihtiyacının olmaması
  • Dekor endüstrileri ve tasarımcılar için ideal
  • METIS SuperScan Modu
  • SuperScan, yalnızca METIS tarayıcılarında bulunan sofistike ancak tamamen otomatik bir tarama modudur. Orijinalin birkaç kez (orijinalin türüne ve uygulamaya bağlı olarak 2 ila 6 arasında geçiş gerekir) taranmasından oluşur. SuperScan geçişleri sırasında ışık yönü ve yoğunluğu hassas bir şekilde modüle edilir ve tüm olası ışık şemaları .MDC uzantılı tek bir özel dosyaya kaydedilir.

MDC dosyasında sağlanan ek bilgiler şunlara izin verir:

Light Inspector Yazılımı  ile istenildiğinde zaman ışık şemasının yeniden işlenmesi mümkündür.

Farklı aydınlatmalarla yapılan taramalardan elde edilen reflekstiflik HARİTASI hesaplanması – bu, görüntülerdeki yansımalar ve gölgelerle başa çıkmayı sağlar

Tamamen fotografik olarak elde edilen “Vurgular ve Gölgeler” bilgilerinin renk bilgileri ile birleştirilerek tamamen doğal ve daha da 3 boyutlu bir görüntü elde edilmesine olanak tanır

3D baskı/kazıma/görselleştirme için kullanılabilecek bir Derinlik ve Parlaklık haritası oluşturmak için 3D yüzey bilgilerinin ekstrapolasyonu

İsteğe bağlı olarak, Light Inspector Yazılımı da bağımsız sürüm olarak kullanılabilir. Bu, yaratıcı yönü tekrar tasarımcı kişilere verir ve iş akışınızı optimize edebilir.