SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik, pekçok kaynak tarafından Sosyal, Ekonomik ve Çevresel göstergeler olarak 3 ana başlıkta toplanmıştır. Çevresel Göstergeler Küresel Isınma, İklimlerin değişmesi, Ozon tabakasının delinmesi, Asit yağmurları ve Hava kalitesinin bozulması Atmosferik ve iklimsel sorunların önde gelenlerindendir. Bu sorunlar insan sağlığı başta olmak üzere biyolojik çeşitlilik, ekosistemlerin sağlığı ve ekonomik zararlarla ilişkilendirilir. Bu gibi sorunlar uzun dönemde maalesef gelecek nesiller için önüne geçilemez problemler olarak karşımıza çıkabilecektir.

Çevre koruma ve Sosyal sorumluluk duygusu ile hareket eden firmamız BTC , dünya kaynaklarının ve özellikle de SU ’ yun tükenmesinin önüne geçmek adına geliştirilen teknolojilerin Türk Tekstil Sektörüne kazandırılması yönündeki çalışmalarına son 3 yıldır ağırlık vermiştir. Bu teknolojilerin tekstilin çeşitli üretim dallarına uyarlanması ve sektöre kazandırılması çalışmalarında öncülük ederek, SUSUZ BASKI ve SUSUZ BOYAMA Teknolojilerinin hayatımızın bir parçası olmasını sağlar.

BTC Bilgi Teknolojileri,

HORIZON 2020 çerçevesinde yaklaşık olarak 3 yıldır “SUSUZ TEKSTİL’ e Doğru” sloganı ile çıktığı bu yolda SU ve ENERJİ tasarrufu sağlayacak olan ve Kumaşlarda ilk hazırlık aşamalarından başlamak üzere kullanılacak olan PLAZMA Teknolojisinin Tekstil Sektörümüzde çok değerli bir yere sahip olacağının farkındalığı ile çalış malarını yürütmüştür. Sektörden pekçok Tekstil üreticisi ile yapmış olduğu çalışmalarında aldığı mükemmel sonuçlar ile heyecan duyarak doğru ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Ayrıntılı bilgi için Platex Plazma ürünümüzü ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Plazma Teknolojisi yalnızca pamuklu, polyester, yün, ipek, denim, polyamide kumaş ön hazırlık işlemlerinde değil aynı zamanda Tekstil işletmelerimizde çevre standartlarına uygun hava filtreleme ‘ de de inovatif çözümler sunar. Ayrıntılı bilgi için Pair Plazma ürünümüze göz gezdirebilirsiniz.