PLAtex

“Yaptığımız her şeyin çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmasını diliyor ve dünyadaki toplulukların yaşam kalitesini arttırması gerektiğine inanıyoruz.”

Pamuk temizleme

Tezgahdan çıkan dokuma kumaşın boya ve baskı prosesine girmeden once mutlaka temizlik işleminin yapılması gerekir. Geleneksel yöntemlerle yapılan standart haşıl sökme ve kumaş temizliği için pekçok kimyasal madde kullanımına ve oldukça fazla miktarda da SU ve ENERJİ kullanımına ihtiyaç duyar. Bunlara ZAMAN kullanımını da eklediğimizde önümüze ciddi bir süreç ve maaliyetler bizi bekliyor olacaktır.

PLAtex Plazma Teknolojisi bizlere Geleneksel yöntemlerle hazırlamak zorunda olduğunuz pamuk ve viskon temizleme proseslerini ortadan kaldırarak yerine Susuz, Kimyasal gerektirmeyen Sürdürülebilir bir uygulama getirir. Atmosferik ortamda Gaz kullanarak gerçekleştirdiği bu kumaş boya ve baskı ön hazırlığında kimyasal kullanımı ya çok az dır yada sıfırdır. SU kullanımı olmayacağından bir ENERJİ kullanımını da çıkartmayacaktır ve Sürdürülebilir bir kumaş hazırlığını sizlere sunacaktır.

Platex- Plazma Teknolojimizin Avantajları:

  • Sürdürülebilir süreç (tamamen kuru)
  • Boyama işlemine entegre edilebilir (in-line)
  • Endüstri 4.0 uyumlu

Polyester Temizleme

Tezgahtan çıkan polyester kumaşların üzerinde temizlenmesi gereken yağ ve lekeler bulunur. Kumaşın sertleşmesini önlemek ve boyamanın homojen olmasını sağlamak için geleneksel yöntemlerde Termofiksaj öncesi temizleme işlemi yapmak gerekir.

PLAtex Plazma Teknolojisi , Polyester kumaş temizleme işleminde kullanılan bütün kimyasalları, deterjanları bertaraf eder ve su tüketimini 100% oranında düşürür.

Dijital Baskı & Düz boyama

PLAtex Plazma Teknolojisi,  Polyester kumaşların dijital baskıya ve düz boyamaya hazırlanmasında kullanılır. PLAtex, geleneksel fuların (kimyasallarla birlikte) yerini alarak etkin bir şekilde SU içermeyen prosesle sonuç almanızı garanti eder. PLAtex sonrası kumaşlardaki baskı  yayma yapmaz, yüksek detaylar içerir, parlak renkler ve boya geçirgenliğinin ayarlanabilmesi sağlanır.

Rotasyon Baskı Hazırlığı

Dijital baskının dışında, PLAtex rotasyon baskı için geleneksel kumaş hazırlamanın yerine de kullanılabilir (fular yerine). PLAtex ile işlem% 100 kuru, % 99 daha az kimyasal madde gerektirir, % 90 daha az enerji tüketimi sağlar  ve hiç bir zehirli atık ortaya çıkmaz. Bunların getirecği büyük avantajlar ile Çevreci ve Sürdürülebilir Teknolojilere yer açmış olacağınızı garanti ederiz.

Leke itici Kaplama Kumaşlar

Leke itici kimyasallar ; Kıyafetlerde ,  Halı üretiminde , Döşemelik kumaş , Perde, Deri ve diğer pekçok Ev tekstili kumaşlarında kullanılan bu kimyasallar  kir ve lekelerin lerin en önemli kovucuları haline gelmiştir.

Geleneksel yöntem’de reçine fular / dolgu ile kumaşa uygulanır, ardından kurutulur (-120 ° C) ve sertleştirilir (> 150 ° C).

PLAtex Plazma Teknolojisi  ile , leke itici  kaplama kumaşların Sürdürülebilir, Susuz ve daha az Enerji harcayan bir sürece dönüştürülmesi mümkündür.

Sonuç olarak, geleneksel süreçler kullanıldığında maalesef çevreye verdiği zararlar oldukça büyük ve geri dönülemez bir hal almıştır.  Platex Plazma Teknolojisi ile daha Çevreci  ve Sürdürülebilir süreçleri başlatmanın zamanı  geldi üstelik gelenkesel yöntemlerle kıyaslandığında çok daha düşük maaliyetlerle bu işlemi yapıyor olmak sizleri oldukça şaşırtacaktır…

… Ve bu PLAtex kullanarak daha iyi olabilir!

PLAtex ENDÜSTRİYEL

Platex ürünümüzde Endüstriyel  uygulamalar için farklı modeller mevcuttur.

PLAtex kolay kullanılabilirliği sağlamak için tamamen otomatiktir ve üretim hatlarına kolayca entegre edilebilir. Müşterinin talebi üzerine, PLAtex makinelerimiz mevcut üretim hatlarıyla bütünleştirilebilecektir ve/veya Offline ( harici ) olarak da çalıştırılabilecektir.  Offline kullanım istenildiğinde en iyi kalitede rulodan rulo sistemlerine ( ve/veya dok’tan dok’a ) sahip olacak şekilde tasarlanabilir.

PLAtex Endüstriyel makineler modülerdir ve daha yüksek hıza ulaşmak için iki veya daha fazla modül birlikte eşleştirilebilir. Hız her zaman kesinlikle süreç ve modüllerin sayısı ile ilgilidir.

2012’den bu yana tekstil endüstrisindeki bazı şirketler, kumaşlarını sürdürülebilir proseslerle işleme konusunda çalışmalara başlamış ve düzenli olarak kullanmaktadırlar.

PLAtex Makine Modellerimiz :

  • PLAtex 1000 HT ( 1metre enindeki kumaşlar için, enerji tüketimi 10-15 kW )
  • PLAtex 2000 HT ( 2 metre enindeki kumaşlar için, 25 kW enerji tüketimi )
  • PLAtex 4000 HT ( 4 metre enindeki kumaşlar için, 40 kW enerji tüketimi )

‘Tüm PLAtex Endüstriyel Makinelerimiz  Endüstri 4.0 gereksinimlerini karşılar’

PLAtex LABORATUVAR

PLAtex Plazma Teknolojimizin Laboratuar  ve AR-GE Merkezlerinin kullanıma uygun olmak üzere Laboratura modelleri de üretilmektedir.

PLAtex LAB, plazma parametrelerinin kolay yönetimi için otomatik veya manuel seçeneklerine sahiptir. 2010 yılından bu yana dünyadaki  önemli üniversitelerden bazıları, Araştırma ve Teknoloji Merkezleri  PLAtex LAB laboratuar makinelerimizi kullanarak Plazma  Teknolojisi ile yapabilecekleri ve bunların olası uygulamaları üzerinde oldukça yoğun olarak çalışmaktadırlar.

PLAtex LAB Makinelerimiz  ( Enerji tüketimi 3-5 kW ):

  • PLAtex 400 LAB (400 mm enine kadar kumaşlar için geliştirilmiştir )
  • PLAtex 600 LAB (600 mm enine kadar kumaşlar için geliştirilmiştir )
  • PLAtex 1000 LAB (1000 mm enine kadar kumaşlar için geliştirilmiştir )

Bu gezegenimizdeki hayatı korumak için temel hedefimiz “Sürdürülebilir Teknolojileri ARAÇ olarak kullanmak ve kullanıma sunmaktır.”

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.