METİS SÖRF 3D

Dekor Endüstrisi, tasarımcılar ve diğer yaratıcı pazarlar için özel olarak tasarlanmış kompakt yüzey tarayıcı.

SURF 3D, en son METIS renk yakalama teknolojilerini 3D verilerin hesaplanması ve parlaklık ile kompakt, yüksek hızlı bir çözümde birleştirir.

Yeni kompakt tarama teknolojisine hoş geldiniz!

SURF 3D®, Kasım 2017’de InPrint fuarında (Münih) ön gösterimi yapılan, METIS tarafından tasarlanan ve üretilen devrim niteliğinde bir tarayıcıdır. Bu tarayıcı, ahşap kalaslar, ahşap plakalar gibi malzemelerden 1 dakikadan daha kısa bir sürede renk yakalama, 3D kabartma ve parlaklık bilgilerini hesaplama kapasitesine sahiptir. Tabaklanmış deri, kumaş ve tekstil, seramik, doğal taş duvar kağıtları, güzel sanatlar vb. alanlarda kullanılabilir.

SURF 3D®, orijinal ve 3D kabartma verilerinin aydınlatması üzerinde genişletilmiş özelleştirme (örn. 3D baskı veya kabartma uygulamalarında kullanmak için) gibi sıradan bir tarayıcıda bulunmayan özellikler sağlar.

Bu nedenle, SURF 3D® tarayıcı özellikle renkli, 3D veri gerektiren orta boyutlu dijital baskı uygulamalarına yöneliktir (örn. küçük güzel sanatların çoğaltılması, özelleştirilmiş telefon kapakları, gösterişli kapaklı restoran menüsü, nesneleri özel malzemelerle sarma, yeni aletler oluşturma, küçük üretimler) ; orta boy seramik ve duvar kağıdı uygulamaları; Malzemeyi CGI ve CAD uygulamalarında mükemmel bir şekilde yeniden üretmek amacıyla tarayıcının malzeme özelliklerini (Dağıma Haritası, Çarpma Haritası vb.) yakalamak için kullanılabileceği 3B işleme uygulamaları.

Bu tarayıcı, 3D Derinlik Haritası (kabartma verileri) ve Parlaklık Haritası (yüzeyin yansıma özelliklerini temsil eden) dahil olmak üzere, renk doğruluğu yüksek yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturabilir.

SURF 3D® tarama yazılımı, performanslardan ve görüntü kalitesinden ödün vermeden son derece basit kullanım sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda tasarımcıların diğer şeylerin yanı sıra belirli bir çıktı veya kullanım için renk ve kabartma verilerini optimize etmelerine olanak tanıyan METIS Light Inspector yazılımını da entegre eder.

Özel bir alet (örn. Spektrofotometre) kullanmaya ihtiyaç duymadan her türlü yazıcının hızlı ve etkili bir şekilde profilini çıkarmak için tarayıcıyı da kullanma konusundaki benzersiz yeteneğinin özellikle belirtilmesi gerekir.

TEKNİK BİLGİLER

METIS SURF 3D: ana özellikler ve teknik özellikler

Optik Çözünürlük : 400 PPI (yazılımla ölçeklenebilir)

Maksimum orijinal kalınlık : ~ 5 cm (1,97 inç)

Tarama formatı  (~):

(tek dosya halinde): 49 x 32 cm (19,3 x 12,6 inç)

(1 Faklı dosya ile birleştirilmiş halde): 49 x 60 cm (19,3 x 23,6 inç)

(2 farklı dosyadan birleştirilmiş halde): 49 x 85 cm (19,3 x 33,5 inç)

Entegre Kamera : Canon R5 veya Nikon D850

Odaklama : Lens otomatik odaklama (yazılım kontrollü)

Aydınlatma Sistemi : 8 adet bağımsız olarak kontrol edilen ışık kaynağı

Işık kaynağı Türü: Yüksek CRI LED’ler, IR/UV içermez

Yakalama Süresi (400 PPI’da tam format) : ~ 30 sn.

Yakalama + Zamandan Tasarruf (400 PPI’da tam format) : ~ 1 dk.

Toplama modları : Tarama, Süper Tarama

Görüntü Kaydetme formatları : Metis MDC; Renkli görüntüler: TIFF 48 veya 24 bit; Normal Harita: TIFF (Renkli 48 veya 24 bit); Derinlik ve Parlaklık Haritaları: TIFF (Gri Tonlamalı 16 veya 8 bit)

Tutma Masası tipi : Sürgülü çekmece, orijinalin montajını kolaylaştırmak ve aynı zamanda dikiş amacıyla tarayıcının ön ve arka kısmına tamamen uzanabilir

Çekmece boyutları (~): 70 x 66 cm (27,56 x 25,98 inç). Tarama alanı zaten 49 x 32 cm (19,29 x 12,6 inç) ile sınırlıdır

Tarayıcı boyutları (~): 100 cm (39,37 inç) uzunluk, 71 cm (27,95 inç) genişlik, 208 cm (81,9 inç) yükseklik

SURF 3D TARAMA YAZILIMI ÖZELLİKLERİ

Windows 10 veya 11 Professional 64bit’te yerel olarak 64bit’te çalışır

Kolay tarayıcı kalibrasyon araçları

Canlı Görünüm, Kırpma, Otomatik Odaklama vb . özelliklerle kullanımı kolay arayüz .

METIS Light Inspector yazılımını içerir (özel sürüm): Işık ve görsel görünümün ayarlanması, 3D Derinlik, Parlaklık ve Normal MAP’lerin otomatik olarak oluşturulması gibi bir METIS SuperScan ham dosyasının sonradan işlenmesine olanak tanıyan kapsamlı özellikler sağlar dikiş aracı ve çok daha fazlası

Renk, 3D ve Parlaklık verileri için mükemmel şekilde standart TIFF dosyaları oluşturun

METIS Color Profiler yazılımını içerir : Kalibrasyon, profil oluşturma ve dönüştürme ve renk ve ICC profillerinin doğrulanması için araçlarla tarayıcının renk doğruluğunu otomatik olarak yönetir. Yazılım ayrıca taramadan, ekrandaki görselleştirmeden dışa aktarılan verilere kadar ICC profillerini tam olarak destekler