METIS DRS 2020 DCS Plus

Endüstriyel ve Dekor pazarları için özel olarak tasarlanmış en ünlü METIS geniş format tarayıcısının en son sürümü.

Doğal renk ve görünüm yakalama, 3 boyutlu veri hesaplama, parlaklık ve daha fazlası gibi en son METIS  teknolojilerini entegre eder.

DRS 2020 DCS Plus , 200 x 120 cm’ye (78,74 x 47,24 inç) kadar tarama formatıyla METIS DRS-DCS ailesinin yeni modelleri arasında en büyük tarayıcıdır. En zorlu Endüstriyel ve Dekor uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır.

DRS 2020 DCS Plus, aşağıdakiler gibi yeni, önemli ve benzersiz özellikler sunar:

Yerel optik çözünürlüğün 1600 PPI’ya kadar genişletilmesine olanak tanıyan 16K görüntüleme sensörüne sahip yenilikçi bir dijital kamera (yazılım 100 ila 3200 PPI arasında ayarlanabilir).

Artırılmış aydınlatma gücü ve renksel geriverim ile en son LED teknolojisine güncellenen yeni ve geliştirilmiş DC Synchrolight aydınlatma sistemi. DC Synchrolight (Dinamik Kontrollü Senkronize Işık), patent korumalı bir METIS teknolojisidir: 8 ışık kaynağı.

METIS DC Synchrolight, tarama alanındaki çeşitli ışık kaynaklarının yaydığı ışığın açısını ve yoğunluğunu dinamik, anında ve otomatik olarak kontrol etme ve değiştirme yeteneği vererek, türüne ve niteliğine bağlı olarak sayısallaştırma sonucunun optimize edilmesini mümkün kılar.

Benzersiz METIS SuperScan modu ve “MDC” dosya formatı sayesinde tüm doğal ışık şemaları tek bir dosyada kaydedilir ve kullanıma sunulur. Üstelik Light Inspector yazılımı sayesinde orijinalin yeniden taranmasına veya aydınlatmada fiziksel ayar yapılmasına gerek kalmadan istenildiği zaman farklı görsel görünümler elde edilebiliyor . Bu nedenle teknolojimiz, binlerce olası şema arasından en iyi doğal ışık şemasının gerçek zamanlı olarak belirlenmesine ve piyasadaki başka hiçbir sistemin ulaşamayacağı sonuçların sağlanmasına olanak tanır.

Işık değişikliklerini gerçek zamanlı olarak değerlendirme yeteneği, çok zor orijinallerde bile en uygun çoğaltmanın çok hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlayarak tarama iş akışını önemli ölçüde hızlandırır ve basitleştirir.

Bağımlılık olarak, METIS Fotometrik Stereo 3D tekniği sayesinde, MDC SuperScan dosyasından, birkaç saniye içinde 3D verileri doğrudan elde edilen 2D renkli verilerden hesaplamak ve tahmin etmek de mümkündür .

Daha ayrıntılı olarak aşağıda DRS 2020 DCS Plus’ın benzersiz özelliklerinden bazıları yer almaktadır :

özellikle çeşitli Dekor ve Güzel Sanatlar uygulamalarına yönelik geniş bir METIS yazılımı koleksiyonunu (Tarama Direktörü, Işık Denetleyicisi, Renk Profiler ve diğerleri) içerir. Tüm METIS yazılım araçları son derece kullanıcı dostudur ve birbirleriyle mükemmel şekilde entegre olup, görev ne olursa olsun çok düzgün bir iş akışı ve mükemmel sonuçlar üretir.

Farklı kazanımların (yani yaklaşık 6 metre uzunluğa kadar) mükemmel ve otomatik olarak birleştirilmesini sağlayan “Taramayı Birleştirme” aracı sayesinde tarama formatı daha büyük boyuta genişletilebilir.

SuperScan yeteneği de dahil olmak üzere tüm son teknoloji METIS teknolojilerini entegre eder ; Bu, METIS tarayıcılarında benzersiz bir şekilde mevcut olan ve aşağıdakileri sağlayan gelişmiş ancak tamamen otomatikleştirilmiş bir edinim modudur:

Tekrar taramaya gerek kalmadan tarama sonrasında görsel görünümün değiştirilmesi . Bu, iş akışının yaratıcı kısımlarını tasarımcılara geri getirerek endüstriyel üretim zincirini büyük ölçüde geliştirip optimize eder;

“ METIS Fotometrik Stereo 3D ” tekniği ile yoğun ve doğru bir 3D Derinlik Haritası oluşturulması . METIS, 2013 yılından bu yana bu tekniğe öncülük etmiş ve geliştirmiş ve farklı türdeki kullanımlara (gravür, dijital kabartma, görsel değerlendirme, PBR, vb.) yönelik verileri optimize etmek için yazılımını 3 boyutlu araçlarla zenginleştirmiştir;

baskı/gravür/görselleştirme amacıyla kullanılabilecek özel bir Parlaklık Haritası oluşturmak, örneğin malzeme yüzeylerine özel kaplamalar eklemek veya son işlemler yapmak ve Multi-Gloss kabartma yapmak;

PBR (Fiziksel Tabanlı Rendering) uygulamaları için ek Haritalar oluşturmak, örneğin: Normal Harita, Pürüzlülük Haritası, Metallik Haritası. Ancak farklı Haritaların gerçek bir PBR iş akışında simüle edilmesi ve doğrulanması doğrudan MDC dosyasından ve METIS yazılımı içinden de mümkündür.

Tarayıcının kullanımı çok kolaydır ve son derece otomatiktir. Örneğin, ışık şemaları pozlamayı, kontrastı veya gri dengesini manuel olarak telafi etmeye gerek kalmadan değiştirilebilir ve zaman içinde tutarlı ve tekrarlanabilir sonuçlar sağlamak amacıyla sıcaklık sürekli olarak izlenir. Tarayıcının kendisi uzmandır ve teknik ayrıntılarla ilgilenir!

DRS 2020 DCS Plus , diğer tüm DRS-DCS sistemleri gibi, mükemmel renk doğruluğu ile yüksek tarama hızına ve çalışabilirliğe sahiptir, çok büyük dosyaları işleyebilir, çok geniş bir alan derinliğine sahiptir (kullanıcı tarafından seçilebilir) ve uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır .

Geometrik doğruluk, en zorlu profesyonel çizim ve haritacılık uygulamalarında kullanıma izin verecek şekilde mümkün olan en yüksek düzeydedir.

Öğrenmesi kolaydır. Yazılımımızın kullanımı basittir ve acemi bir kullanıcının bile profesyonel tarama tekniklerinde ustalaşmasına olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

TEKNİK BİLGİLER

METIS DRS 2020 DCS Plus, ana özellikler ve teknik özellikler

Tarama formatı : 200 x 120 cm (78,74 x 47,24 inç), Farklı görüntülerin mükemmel ve otomatik olarak birleştirilmesini sağlayan tescilli Tarama Birleştirme aracı sayesinde boyutlar genişletilebilir

Maksimum kalınlık : 200 x 120 cm (78,74 x 47,24 inç) formatında ~ 15 cm (7,87 inç); daha küçük formatlarda 50 cm’ye (19,68 inç) kadar

Yeni Kamera : doğal optik çözünürlüğün genişletilmesine olanak tanır

Daha Yüksek Optik Çözünürlük : 1600 PPI’ya kadar (yazılım 100 ila 3200 PPI arasında ayarlanabilir)

Görüntü sensörü : 16K CMOS üç çizgili, Yüksek Dinamik Aralık, düşük gürültü, yüksek renk doğruluğu

Çok Büyük Alan Derinliği (kullanıcı tarafından seçilebilir)

Görüntü işleme : Seçilen çıktı formatından bağımsız olarak kanal başına 16 bit (48 bit)

Toplama modları : Tarama, SuperScan, Direct SuperScan, DOF+ (çeşitli kombinasyonlar da mümkündür)

Otomatik Odaklama: Kullanımı basit yazılım aracılığıyla, aydınlatma sistemi ve kamera merceği seçilen çözünürlüğe otomatik olarak ayarlanır ve orijinallerin kalınlığının kolayca telafi edilmesine olanak tanır

Patentli Aydınlatma Sistemi: Değişken yoğunlukta 8 ışık kaynağı; Karartma ve ışık mesafesi ayarı sayesinde binlerce farklı ışık şeması elde edilebilir (tam otomatik ve yazılım kontrollü)

Işık Kaynağı Türü: Yüksek CRI LED’ler, IR/UV içermez

Yüksek dereceli hassasiyet/güvenilir mekanik ve optik

METIS yazılımı: tüm yazılımlar Windows 10 veya 11 64bit Professional sürümünde yerel olarak 64bit’te çalışır

METIS Scan Director yazılımı: En yüksek kalitede verileri hem basit hem de etkili bir şekilde yakalamak için gereken tüm araçları ve özellikleri entegre ederek METIS tarayıcılarını çalıştırır. Sorunsuz ve optimal bir iş akışı sağlamak için Scan Director’a METIS Light Inspector ve METIS Color Profiler yazılımı dahildir

METIS Light Inspector yazılımı: Otomatik birleştirme aracında ışık ve görsel görünümün ayarlanması, 3D Derinlik, Parlaklık ve Normal MAP’lerin oluşturulması gibi bir METIS taramasının sonradan işlenmesi için gereken kapsamlı özellikleri sağlar.

METIS Color Profiler yazılımı: Kalibrasyon, profil oluşturma ve dönüştürme ve renk ve ICC profillerinin doğrulanmasına yönelik araçlarla tarayıcının renk doğruluğunu otomatik olarak yönetir. Yazılım ayrıca taramadan, ekrandaki görselleştirmeden dışa aktarılan verilere kadar ICC profillerini tam olarak destekler

Görüntü Kaydetme formatları:  Metis MDC, Standart TIFF (Renkli: 48 veya 24 bit; Gri tonlamalı: 16 veya 8 bit), JPEG ve diğer formatlar normal tarama modunda da mevcuttur

Tutma Masası:  (~) 250 x 140 cm (98,43 x 55,12 inç), 200 Kg’a (440,92 lbs.) kadar taşıyabilir, entegre basınç sensörleri

METIS Vakum Masası: isteğe bağlı

Tarayıcı boyutları: (~) 295 cm (116,14 inç) uzunluk, 243 cm (95,67 inç) genişlik, 238 cm (93,7 inç) yükseklik

Yazılımın diğer bazı özellikleri

İş akışı optimizasyonu ve sistem ayarlarının alınması için özelleştirilebilir kullanıcı Profilleri

Gerçek zamanlı ayarlamalar için hızlı önizleme. Değişikliklerinizi her zaman görün ve ön ayarlar arasında geçiş yapın

Otomatik aydınlatma kalibrasyonu ve gri dengesi araçları

Renk/yoğunluk araçları: pozlama, kontrast, vurgu, gölgeler, gama, otomatik ayarlamalar, siyah beyaz noktalar, histogramlar ve nokta analizi vb.

Taramadan hemen sonra Tam Çözünürlüklü görüntü görünümü

“Işık Denetleyicisi” araçları, gerçek zamanlı doğal ışık şematik varyasyonlarına ve değerlendirmesine olanak tanır

Tam ICC desteği, her zaman en iyi renk doğruluğu