METİS SÜPERSCAN PM3D

SUPERSCAN PM3D, endüstriyel ihtiyaçlara yönelik en yenilikçi çözümlere sahip eşsiz bir XYZ boyutlu yüzey tarayıcısıdır.

PM3D, renk ve görünümün yakalanması, 3D verilerin hesaplanması, parlaklık ve daha fazlası için patentli METIS teknolojilerini yüksek düzeyde otomatik ve üretken bir iş akışı için benzersiz bir çözümde birleştirir.

SUPERSCAN PM3D®, METIS tarafından 2014 yılında icat edilen yeni tarama konseptlerine dayanmaktadır ve endüstriyel, dekorasyon ve güzel sanatlar pazarlarının özel ihtiyaçlarına yanıt vermeyi amaçlamaktadır. Gerçekten de SUPERSCAN PM3D®, büyük orijinallerde bile rengin taranmasına ve 3 boyutlu yüzey kabartma bilgilerinin hesaplanmasına olanak tanıyan yenilikçi ve patent korumalı teknolojileri entegre eder, uzun bir doğal ahşap blok, bir kumaş parçası, masif bir kumaş parçası. tuval vb.

Bu tarayıcı, METIS DRS-DCS ailesinin aydınlatma ve tarama yeteneklerini genişleterek orijinalleri 8 bağımsız ışık kaynağından aydınlatma olanağı sağlar. Binlerce farklı ışık şeması mümkündür ve gelişmiş yazılım ve donanım kontrolleri aracılığıyla otomatik olarak elde edilir.

Derinlik, Normal ve Parlaklık MAP’lerinin oluşturulmasına yönelik 3 boyutlu veriler, nesnenin farklı yönlerden aydınlatılmasına ve ardından benzersiz tescilli METIS algoritmalarının uygulanmasına dayanır. Bu hesaplamalar, orijinal yüzeyin son derece ayrıntılı bir 3 boyutlu yeniden yapılandırılmasıyla sonuçlanır. Ahşaptan fayansa, duvar kağıtlarından boyalı tuvallere, hatta sırlı seramik veya metalik kaplamalar gibi parlak malzemelere kadar çok çeşitli dokulu veya kabartmalı yüzeyler en iyi sonuçlarla taranabilir.

SUPERSCAN PM3D®, diğer özelliklerin yanı sıra 1200 PPI doğal optik çözünürlüğe olanak tanıyan yenilikçi opto-mekanik tasarım sayesinde, görüntü sensörlerine özgü çözünürlük sınırlarını aşan, Dekor endüstrisi için ilk tarayıcıdır. XYZ mikro tarama teknolojisi ve özel telesentrik lensi sayesinde PM3D , 200 x 130 cm’ye (78,74 x 51,2 inç) kadar orijinalleri herhangi bir bozulma olmadan yakalama kapasitesine sahiptir .Ayrıca METIS Tarama Birleştirme aracı, çok büyük orijinallerin (tarama alanını aşan orijinallerin bile) mükemmel sonuçlarla taranmasına olanak tanır.

SUPERSCAN PM3D®, endüstriyel, güzel sanatlar ve dekoratif pazarların gereksinimlerini karşılamak ve 3D verileri işlemek için özel olarak tasarlanmış yeni METIS Scan Director yazılımını kullanmaktadır.

TEKNİK BİLGİLER

SUPERSCAN PM3D’nin ana özellikleri ve spesifikasyonları

Tarama formatı : 200 x 130 cm (78,74 x 51,18 inç). Ayrı yakalamaların son derece hassas, kolay ve son derece otomatik olarak birleştirilmesini sağlayan tescilli Tarama Birleştirme aracı sayesinde boyutlar genişletilebilir.

Maksimum kalınlık : ~ 10 cm (3,937 inç)

Optik Çözünürlük : 1200 PPI (100 – 3600 PPI arasında ayarlanabilir)

Görüntü sensörü : Üç Doğrusal CCD – Yüksek Dinamik Aralık

Tarama teknolojisi : XYZ mikro tarama ve Telesentrik Lens

Edinim modları : Tarama, Süper Tarama, Doğrudan Süper Tarama, DOF+ (çeşitli kombinasyonlar da mümkündür)

Otomatik odaklama konumlandırma : tarama yazılımında ayarlanan orijinal kalınlığa göre tabla yüksekliği otomatik olarak ayarlanır

Aydınlatma Sistemi : Bağımsız olarak kontrol edilebilen ve binlerce farklı ışık şemasıyla birleştirilebilen 8 ışık kaynağı (4 keskin ve 4 yumuşak); Sıcaklığın sürekli izlenmesi ve gelişmiş soğutma, istikrarlı ve tutarlı ışık emisyonuna ve dolayısıyla mükemmel sonuçlara olanak tanır

Işık kaynağı Türü : Yüksek CRI LED’ler, IR/UV içermez

Görüntü işleme : Kanal başına 16 bit (3 x 16 bit)

METIS yazılımı : Windows 10 Professional 64bit’te yerel olarak 64bit’te çalışır

Kolorimetri : tam ICC desteğiyle mükemmel kolorimetrik sonuçlar

METIS Scan Director yazılımı : tarayıcıyı ve edinim sürecini kontrol etmek için entegre

METIS Light Inspector yazılımı : SuperScan dosyalarını düzenlemek ve 3D Derinlik MAP oluşturmak için entegre

Tutma Masası : 230 x 140 cm (99,55 x 55,11 inç), 200 Kg’a (440,92 lbs.) kadar taşıyabilir, dikey motorlu (yazılım kontrollü), entegre basınç sensörleri

Yüksek dereceli hassasiyet/güvenilir mekanik ve optik

Tarayıcı boyutları : ~ 333 cm (131,10 inç) uzunluk, 227 cm (89,37 inç) genişlik, 170 cm (66,93 inç) yükseklik

Ağırlık : ~1.800 Kg (3.968,3 lb.)