METIS EDS GAMMA

Üstün görüntü kalitesi, ergonomi ve yüksek verimliliği benzersiz bir entegre çözümde sunan yenilikçi A1 masaüstü planeteryen tarayıcı.

EDS (Easy Digital Scanner), üstün kalite, hız ve kullanım kolaylığı anlamına gelir.

“METIS EDS GAMMA, METIS EDS ailesine (Easy Digital Scanner – Kolay Dijital Tarayıcı) eklenen en yeni ürün olan yenilikçi bir A1 masaüstü planeteryen tarayıcıdır. EDS, METIS tarafından bu kategorinin tipik sınırlamalarını aşmak için yaratılmış özel bir profesyonel tarayıcı serisidir. Bu tarayıcı, özellikle üstün görüntü kalitesi, ergonomi, kullanım kolaylığı ve yüksek verimliliği benzersiz bir entegre çözümde sunar.

EDS-GAMMA’nın başlıca özellikleri şunlardır:

Entegre zum optiği ve değişken kamera yüksekliği ve konumu sayesinde tarama alanı boyutu ve çözünürlüğü kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bu sayede çok büyük orijinalleri (A1 formatından bile büyük) taramak veya daha küçük formatlarda optik çözünürlüğü 800 PPI’ın üzerine çıkarmak mümkündür.

Otomatik şekil tanıma, eğik düzeltme ve eğrilik düzeltme özelliklerine sahip özgün METIS V-masa çözümü

Diğer benzer çözümlerin çok ötesinde, rakipsiz görüntü kalitesi

Son derece hızlı tarama süresi

Gelişmiş yazılım kontrolüne sahip entegre METIS LED aydınlatma çözümü

Güçlü ve kullanışlı birçok özelliğe sahip kapsamlı EDS tarama yazılımı

Dokunmatik ekranları da destekleyen kullanıcı dostu “simge tabanlı” EDS yazılım arayüzü sayesinde kullanımı son derece basit.

TEKNİK BİLGİLER

METIS EDS GAMMA Teknik Özellikleri

Desteklenen DSLR Dijital Kameralar (CMOS Renkli):

Canon EOS R5 aynasız full-frame 45 MegaPixel

Nikon D850 DSLR full-frame 45.4 MegaPixel

Entegra Entegre Sensörler: Pozlama, renk sıcaklığı ve otomatik netlemenin gerçek zamanlı olarak okunması için entegre sensörler

Değişken Kamera Yüksekliği ve Konumu: Tarama alanını ve optik çözünürlüğü optimize etmek için değişken kamera yüksekliği ve konumu; ayarlanabilir optik çözünürlük (800 PPI üzeri mümkün) sayesinde:

Motorlu odaklamaya sahip entegre zum optikleri

Değişken kamera yüksekliği

Tarama Alanı: 90 x 60 cm’ye (35,43 x 23,62 in) kadar tarama alanı; A1 = 84 x 59,4 cm (33,07 x 23,39 in).

Ayarlanabilir Çalışma Alanı: Farklı ihtiyaçlara kolayca adapte edilebilen ve sınırlı açılma açısına sahip eski ve kırılgan kitaplar gibi zorlu orijinalleri bile mükemmel şekilde barındırabilen iki bağımsız yatırılabilir ve kaydırılabilir plakadan oluşan V-tablasını içerir.

Hızlı Tarama: Bir çekim ile diğeri arasındaki edinim, işleme ve kaydetme dahil olmak üzere toplam çevrim süresi: ~ 2 saniye; Edinim süresi < 1 saniye

Profesyonel EDS LED Aydınlatma Sistemi: Yüksek CRI ve 3800 lümen yüksek ışık akısı sunan profesyonel EDS LED aydınlatma sistemi; konum ve eğimleri tamamen bağımsız olarak ayarlanabilen 4 LED lambadan oluşur. Tüm lambalar doğrudan EDS Yazılımı tarafından kontrol edilir.

Boyutlar: Taban: genişlik 90 cm (35,43 in), derinlik 85 cm (33,46 in); yükseklik 138 cm (54,33 in); Açık aydınlatıcılar ile genişlik: yaklaşık 140 cm (55,12 in)

Ağırlık: Kamera, bilgisayar ve monitör hariç 55 Kg (121,25 lb)

Minimum PC Donanımı: i7 Intel İşlemci ve 16GB RAM; 2 x USB 2.0 ve 2 x USB 3.0 portu; Windows 10 Professional 64bit

METIS EDS YAZILIM ÖZELLİKLERİ

Arka Plan ve Paralel Görüntü İşleme/Kaydetme: Görüntü işleme ve kaydetme işlemi tarama süresini etkilemez, arka planda gerçekleşir.

“Canlı Video” İşlevi: Tarama alanında gerçek zamanlı kontrol sağlayan “Canlı Video” işlevi, görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve orijinali kameraya göre mükemmel şekilde konumlandırmak için oldukça faydalıdır.

Tam Çözünürlük Görüntü Görüntüleyici ile Görüntü İnceleme ve Gezinme Araçları: Yazılım, tüm çözünürlükte görüntü görüntüleyebilme ve gezinebilme araçları sunar.

Otomatik İş Yönetimi: Tam görüntü ve çekim parametrelerinin kaydedilmesi ve yeniden kullanılması ile otomatik iş yönetimi sağlar.

Kullanıcı Seçilebilir Kurallarla Otomatik Dosya Adlandırma: Özelleştirilebilir alanlar, programlanabilir artışlar, programlanabilir eylemler vb. içeren kullanıcı tarafından seçilebilir kurallarla otomatik dosya adlandırma.

Otomatik veya Manuel Pozlama ve Gri Denge Kontrolü (ışık renk sıcaklığı kompanzasyonu): Otomatik veya manuel pozlama ve gri denge kontrolü ile tutarlı ve doğru renk üretimi sağlanır.

Otomatik veya Manuel Odaklama Kontrolü (Alan Derinliği özelleştirmesiyle): Otomatik veya manuel odaklama kontrolü ile netlik ayarlanabilir (Alan Derinliği özelleştirmesi mevcuttur).

Otomatik ve Manuel Kırpma: Görüntüyü kırpmak için otomatik veya manuel seçenekler mevcuttur.

Otomatik Eğik Düzeltme ve Eğrilik Düzeltme: Taramada oluşan eğiklik ve eğriliği otomatik olarak düzeltir.

Otomatik Kitap Ortalama ve Şekil Tanıma; Tanımlanabilir örtüşme ile otomatik sayfa bölme: Kitabı otomatik olarak ortalar, şeklini tanır ve belirlenebilir örtüşme ile sayfaları otomatik olarak böler.

Işık Dengeleme Düzeltme Filtresi: Işık düzensizliğini gideren filtre uygular.

Kağıt Renk Düzeltme Filtresi: Sayfanın renk tonunu düzelten filtre uygular.

Otomatik Parmak İzi Tanıma ve Silme Filtresi: Taramada oluşan parmak izlerini otomatik olarak tanır ve siler.

Yansıma Önleyici Çekim Modu (Parlak orijinaller için): Parlak yüzeyli orijinaller için yansımayı azaltan çekim modu sunar.

EDS Yazılımından Doğrudan EDS Işık Kontrolü: Yazılım üzerinden aydınlatma kontrolü sağlar.

Klavye Kısayolları: İş akışını hızlandırmak için klavye kısayolları kullanılabilir.

Gri Tonlama ve Renkli Görüntü Kaydetme: Görüntüleri TIFF, JPEG, JPEG2000, BMP, PNG, PDF, PDF-A, Çok Sayfalı PDF, Çok Sayfalı TIFF, TIFF G4 1bit formatlarında gri tonlama veya renkli olarak kaydedebilirsiniz.